foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
+48 737813346
konkurs@chorjozefa.pl

Festiwal Kolędowy

OFIARODAWCY 2025

Firmy i instytucje

Parafia pw. św. Józefa w Zabrzegu

Sołtys i Rada Sołecka Zabrzega

Miejski Dom Kultury w Czechowicach-Dziedzicach

Kawiarenka przy Parafii św. Józefa w Zabrzegu

AKCES BK Sp. z o. o.

ARNAP Sp. z o.o. Centrum Automatyzacji Armatury

HTM Gliwice, High Technology Machines 

Frezcom, Wioletta i Tomasz Borkowscy

Stowarzyszenie "Przyjazny Zabrzeg"

PPH Papirus Jolanta Zięba

Meritum Language Services

Lawenda Za Stodołą

 

Ofiarodawcy indywidualni:

ks.Krzysztof Szopa

Pani Maria Grygierczyk

Parafianie Zabrzescy

Akcja Katolicka

Apostolat Maryjny

Chórzyści Chóru Św.Józefa z rodzinami

 

 

Wsparcie techniczne:

Łukasz Wróblewski

ARNAP Sp. z o.o.

MDK Czechowice-Dziedzice

 

Mgr Grażyna Krzanowska - PRZEWODNICZĄCA JURY

Kompozytorka i pedagog. Ukończyła z wyróżnieniem studia w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej we Wrocławiu w klasie kompozycji pod kierunkiem prof. Tadeusza Natansona.

Jest laureatką wielu konkursów kompozytorskich w Polsce i za granicą. Została również uhonorowana Nagrodą "Promotio Urbis Czechowice-Dziedzice".

Jej utwory były wykonywane na wielu koncertach w Polsce, m.in. podczas "Warszawskiej Jesieni", Festiwalu "Musica Polonica Nova" we Wrocławiu, Śląskich Dni Muzyki Współczesnej w Katowicach.

Grażyna Krzanowska zajmuje się również pracą pedagogiczną. W latach 1976-86 prowadziła zajęcia z zakresu teorii muzyki w Państwowej Szkole Muzycznej im. Mieczysława Karłowicza w Katowicach, od 1986 pracuje w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Bielsku-Białej, gdzie kierowała sekcją przedmiotów ogólnomuzycznych.

Jest także organizatorem życia muzycznego, zwłaszcza na terenie Czechowic-Dziedzic, gdzie m.in. zainicjowała i prowadzi od 1992 Jesienny Festiwal Muzyczny "Alkagran" (poświęcony pamięci Andrzeja Krzanowskiego), a w 1993 założyła prywatną Małą Akademię Muzyki. Jest także pomysłodawczynią i organizatorką Ogólnopolskiego Konkursu Solfeżowego w Bielsku-Białej. W roku 2023 została uhonorowana Nagroda Związku Kompozytorów Polskich za zasługi na polu edukacji muzycznej.

 

Mgr Urszula Brzóska

Nauczyciel wychowania wczesnoszkolnego i przedszkolnego, oligofrenopedagog, logopeda. Absolwentka Instytutu Studiów Podyplomowych w Tychach na kierunku Edukacja i wspomaganie osób z autyzmem i zespołem Aspregera. Obecnie jest wychowawcą klas integracyjnych w Szkole Podstawowej w Zabrzegu, a także pedagogiem specjalnym i terapeutą w Katolickim Przedszkolu w Czechowicach oraz Przedszkolu Katolickim Św. Dzieci z Fatimy w Ligocie.

Doświadczenie osobiste i zawodowe sprawia, że kładę nacisk na maksymalne wykorzystanie potencjału każdego ucznia, integrowanie, tworzenie i pomaganie. Pomimo licznych kierunków i dyplomów i tak najwięcej uczę się od dzieci i ich rodziców. Kontakt z osobami z niepełnosprawnością mam od 2 roku życia (wtedy urodził się mój niepełnosprawny brat). Moja praca jest bardzo praktyczna, a osiągnięcia to – mam nadzieję – przyszłe szczęśliwe życie moich uczniów.

  

Jan Stachura

 Jan Stachura

 

Gitarzysta zespołu Dzień Dobry, wcześniej związany z grupą Salvator, z którą z latach osiemdziesiątych występował dwukrotnie na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. w 2003r. z zespołem Tricolor wygrał Festiwal Piosenki Studenckiej w Krakowie. Od 25 lat nauczyciel gry na gitarze i  prowadzący kanał na YouTube Superguitar.tv.
Zafascynowany muzyką flamenco i techniką gitarową fingerstyle ciągle poszerza swoją wiedzę i umiejętności.  

 

Sebastian Gabryś

 

baryton; Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach.

Występował m.in. na scenach: Opery Śląskiej w Bytomiu, Chorzowskiego Centrum Kultury, NOSPR w Katowicach, SYMFONIA w Katowicach, Miejskiego Domu Kultury w Czechowicach – Dziedzicach, Teatru Muzycznego w Lublinie, Laeizshalle w Hamburgu oraz Elbphilharmonie w Hamburgu.

Do tej pory współpracował z takimi dyrygentami, jak: Tadeusz Serafin, Agnieszka Kreiner, Krzysztof Dziewięcki, Małgorzata Kaniowska, Anna Szostak, Joshard Daus, Leo Hussain, Jan Hoffmann, Sylvian Camberling.

W 2011 i 2014 roku uzyskał Nagroda Burmistrza miasta Czechowice – Dziedzice za osiągnięcia w dziedzinie kultury oraz godne reprezentowanie miasta; w 2013 roku Wyróżnienie Starosty Powiatu Bielskiego za podejmowanie inicjatyw w zakresie promocji śpiewu i muzyki w powiecie bielskim.

W 2013 roku zajął II Miejsce na XV Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Imricha Godina IUVENTUS CANTI 2013 we Vrable (Słowacja), a także (na tym samym konkursie) został laureatem Nagrody Specjalnej za Interpretację od Opera School Mirula(Chorwacja).

W latach 2017-2018 był śpiewakiem jednego z najbardziej prestiżowych europejskich zespołów wokalnych: Zespołu Śpiewaków Miasta Katowice CAMERATA SILESIA.

Od 2018 roku jest śpiewakiem w EUROPA CHOR AKADEMIE – GÖRLITZ, gdzie wykojue zarówno partie chóralne jak i solowe.

W 2020 roku wraz ze wspomnianym chórem EUROPA CHOR AKADEMIE – GÖRLITZ oraz SYMPHONIKER HAMBURG wystąpił na Festiwal Abu Dhabi Classics na koncercie w 250 rocznicę urodzin Ludwig’a van Beethoven’a, jako pierwsze w dziejach wykonanie „IX Symfonii” Beethoven’a w ZEA.

Od 2022 roku jest śpiewakiem w Zespole ENSAMBLE INVOCATIO wykonującego muzykę dawną i współczesną.

W 2023 roku wraz z EUROPA CHOR AKADEMIE – GÖRLITZ oraz NDR Radiophilharmonie

 brał udział w nagraniu oraz koncercie live transmitowanym w radiu NDR KLASSIK – wykonanie „Stabat Mater” Francis’a Poulenc’a

Wśród nazwisk - u których kształcił się wokalnie, można wymienić: Barbarę Bielaczyc, Vladimira Kuzmenko, Jacka Laszczkowskiego, Salvatore Fisichella

 

 

 

 

PATRONAT

PATRONAT HONOROWY:
    Ksiądz Biskup Roman Pindel

    Biskup Bielsko-Żywiecki
herb_bp_Roman_Pindel

 

PATRONAT MIASTA I GMINY:
    Marian Błachut

    Burmistrz Czechowic-Dziedzic
herb_czdz